Zatoka Szpiegów, lokacje filmowe, Gdynia Nieruchomości, Orłowo, Kamienna Góra, Śródmieście.

ZATOKA SZPIEGÓW, Serial (2023/2024) – Jakie lokacje filmowe w dzielnicach Gdyni: Orłowo oraz Śródmieście i Kamienna Góra pokazali w serialu? Moja recenzja.

Loading

Zatoka Szpiegów – Lokacje filmowe w Gdyni.

Gdynia kolejny raz stała się planem filmowym. Ponieważ akcja serialu Zatoka Szpiegów to czas wojenny (ok. 1940) na lokacje filmowe wybrano oczywiście dzielnice Gdyni, które w tamtym czasie faktycznie były dzielnicami Miasta Gdynia.

Jakie lokacje filmowe w Gdyni? Chodzi o Śródmieście (jako dzielnica od 1926) oraz Orłowo (jako dzielnica od 1933). Osobiście widziałem plan zdjęciowy w dzielnicy Kamienna Góra (od 1926), ale jestem na etapie 4 odc. i jeszcze dzielnicy nie widziałem.

O co chodzi w fabule? Franz Neumann, przystojny oficer Abwehry skierowany do Gdyni, odkrywa swoje polskie pochodzenie i miłość do ojca Polaka. Decyduje się zostać alianckim szpiegiem.

Co myślę o serialu Zatoka Szpiegów? Serial ogląda się dobrze. Krótkie 45 minutowe odcinki z dobrze dobranymi lokacjami filmowymi oraz dobrymi polskimi aktorami. Dla nas lokalów temat młodej Gdyni dodatkowo przypomina i uczy historii Gdyni, przerwanego mitu z morza i marzeń.

Reżyser: Michał Rogalski. Aktorzy: Bartosz Gelner jako niemiecki oficer, Anna Radwan jako jego matka

ZATOKA SZPIEGÓW – Kronika prawdziwa.

Nagranie kroniki brytyjskiej z kroniki okupanta.

Historia Gdyni – Gdynia Nieruchomości

ZATOKA SZPIEGÓW – O architekturze.

Dodam, że dyktatora AH nie interesowała architektura modernistyczna Gdyni. Gardził modernizmem w malarstwie, wszak malował wiedeńskie pocztówki. Przede wszystkim gardził modernizmem w architekturze, który jest architekturą czasów pokoju. Modernizm jest lekki z dużymi oknami i nie nadaje się na zabudowania militarne – obronne jak monumentalizm który był mu porostu praktycznie potrzebny. Masywne budowle z grubymi ścianami i małymi oknami jako miejskie fortece. Podobnie Stalin, który nawet w Pałacu Kultury upatrywał wierzę strzelniczą z podziemnym dojazdem kolejowym pod pałacem w celu nieprzerwanego łańcucha dostaw amunicji.

ZATOKA SZPIEGÓW – Gdzie oglądałem serial za darmo?

Zatokę Szpiegów możesz oglądać za darmo na portalu TVP VOD:

vod.tvp.pl/seriale,18/zatoka-szpiegow-odcinki,957405

ZATOKA SZPIEGÓW – Jak tobie podoba się serial?

My na fejsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *