Archiwum kategorii: Chylonia (dzielnica)

CHYLONIA – 10 zdań, co myślę o tej dzielnicy Gdyni? Gdynia ma 21 dzielnic, ale tylko 10 leży w pożądanej dolinie Gdyni i Chylonia jest jedną z nich, a te 11 pozostałych są na dalszych lub dalekich wzgórzach Gdyni. Bycie w dolinie sprawia, że przez dzielnicę Chylonia przebiega przelotowa ulica Gdyni, ul. Morska oraz biegnie kolejka miejska z własnym peronem „SKM GDYNIA CHYLONIA”. Z tego względu nieruchomości tej dzielnicy mogę nazwać pożądanymi a pozostałe nie. Chylonia to w większości mieszkania w blokach i wieżowcach z doskonałą komunikacją do centrum. Domy i wille są tutaj rzadkością. Dzielnica Chylonia jest drugą po dzielnicy Śródmieście zasobną w lokale użytkowe przy ulicy. Nie jest dzielnicą biurową pod biurowce. Do morza i plaży jak na Gdynię jest daleko, ale nie aż tak daleko, jak z dzielnic na wzgórzach Gdyni. Dzielnice Chylonia oraz sąsiednia Cisowa stanowią jakby całość i wg mnie są najlepsze z najlepszych dla startującego w życiu małżeństwa, a jednocześnie nie jest sypialnią Gdyni. Jeśli masz kupić mieszkanie w bloku na Małym Kacku lub na Karwinach, a już nie daj Boże na dalekim Chwarznie-Wiczlinie to zdecydowanie lepiej tutaj.

Jak skontaktować się z mieszkańcami dzielnicy Gdynia Chylonia? W grupach na Facebooku:
CHYLONIA Mieszkańcy (3800)
GDYNIA Mieszkańcy (21000)

WIEJSKA 1 – Gdynia, dzielnica Chylonia, ul. Wiejska 1. Moje pierwsze wrażenie.

Loading

WIEJSKA 1 – Moje pierwsze wrażenie. Kiedy słyszę „Chylonia” myślę Wielka Płyta. Dzisiejsza dzielnica Chylonia to zasługa Edwarda Gierka. Dobrze się dzieje, że jedna z najlepszych 21 dzielnic Gdyni przechodzi kolejne odświeżenie. Odświeżenie polega na dostawieniu wieżowców nowych nowoczesnych pomiędzy tymi z Wielkiej Płyty. Zapewne wszyscy jesteśmy zadowoleni z Albatrosa przy ul. Wiejskiej 27. Wieżowca … Czytaj dalej WIEJSKA 1 – Gdynia, dzielnica Chylonia, ul. Wiejska 1. Moje pierwsze wrażenie.

Moja propozycja dla Gdyni dzielnic: Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie Demptowo oraz Cisowa.

Loading

Widzę wielką przyszłość tych dzielnic. Najczęstsze słowo o Gdyni w Social Media to „betonoza”. Postanowiłem wyjść naprzeciw z pomocą dla deweloperów i architektów i zaproponować kierunek architektury Gdyni. Przy czym swoje wizje podzielę na trzy różne typy: dzielnice w pasie nadmorskim, dzielnice w pasie leśnym oraz dzielnice w samym lesie. Inaczej mówiąc: obowiązkowo elewacja biała, … Czytaj dalej Moja propozycja dla Gdyni dzielnic: Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie Demptowo oraz Cisowa.