Gdynia Władysława IV Invest Komfort

WŁADYSŁAWA IV (2023/2026) – Gdynia, dzielnica Śródmieście, ul. Władysława IV. Moje pierwsze wrażenie.

Loading

WŁADYSŁAWA IV – Moje pierwsze wrażenie.

Ponieważ jest to dzielnica Śródmieście, centrum Gdyni i przelotowa ulica z autobusowym głównym węzłem komunikacyjnym moje wrażenie trzeba rozczłonkować na dwoje: mieszkania oraz lokale użytkowe przy ulicy. To za chwilę.

Były cztery propozycje na tę nieruchomość. Jestem wniebowzięty, że wygrał apartamentowiec najlżejszy bryłą. Biały, ale jakby bez ścian elewacyjnych z dużymi ogromnymi oknami apartamentów i lokali użytkowych. Ten apartamentowiec dokona cudu i nada tej ulicy pewnej delikatności, której jej brakuje. Świetnie, że chociaż trochę zasłoni betonozę Gomółki ulicy Władysława IV.

WŁADYSŁAWA IV – O lokalizacji.

Gotowy zamieszkać w ścisłym centrum Gdyni? W tzw. młodej Gdyni gdzie wszystko z morza się zaczyna. Tak, to jest tutaj.

Skoro już wiesz, że nowe mieszkania będą w centrum Gdyni, pozostaje zapytać: czy widać morze? Nie, morza z mieszkań nie widać. Możliwe, że z ostatniego 6-piętra będzie widok na morze, ale to trzeba uściślić, a deweloper nie prowadzi jeszcze sprzedaży. Jeśli widać z nich morze natychmiast kupuj takie mieszkanie. Natomiast do Plaży Miejskiej jest bardzo blisko, zaledwie 600 metrów w linii prostej do głównego wejścia. To jest nic. Będziesz się cieszyć codziennym spacerem plażą, aby wrócić do mieszkania bulwarem. Warto odnotować, że dzielnica Śródmieście i Kamienna Góra nie mają dostępu do gdyńskiego lasu jak pozostałe 19 dzielnic. Coś za coś albo morze, albo las – trzeba wybrać. Wybierz tak jak ja. Wybieram morze. Zdanie o komunikacji. Jesteś w ścisłym centrum Gdyni i raczej nie będziesz mieć potrzeby podróżować po całej Gdyni, ale w razie potrzeby obok masz główny węzeł przesiadkowy. Pozostaje zastanowić się, czy będzie głośno. Powiem, tak. Wszystkie pojazdy kołowe będą niebawem bez emisyjne i ciche. Centra miast staną się jak nigdy dotąd najbardziej pożądane na zakup nieruchomości. Kto ma rozum niech już działa.

WŁADYSŁAWA IV – O deweloperze.

Nasz lokalny deweloper Invest Komfort znany jako synonim jakości.

Invest Komort wybudował w Gdyni nasze symbole, czyli apartamentowe wieże Sea Towers. Można mu zaufać oraz że dotrzyma terminu budowy.

WŁADYSŁAWA IV – O apartamentach.

Deweloper pokazał tylko tę jedną wizualizację i na niej pracuję oraz na rzucie z góry. Z pewnością widoczna skrajna krawędź bloku jest najatrakcyjniejsza na zakup mieszkania, a jeśli oczekujesz więcej ciszy np. od turystów w sezonie, znalazłem ci tę skrajną całkowicie po przeciwnej stronie nieruchomości.

Na tej jednej jedynej wizualizacji niczym zwiastunie deweloper Invest Komfort z architektem Pawłem Majkusiakiem zaprezentowali najlepszą część nowej nieruchomości. Omówię ją. Patrząc od przelotowej ulicy Władysława IV, jest to lewa strona podłużnego budynku. Róg ulic Władysława IV i Armii Krajowej. Stąd, z Armii Krajowej do Miejskiej Plaży masz 600 metrów samej prostej Czy to dużo? Bardzo mało. Prawie nic. Naliczyłem 6 pięter w budynku. Deweloper podaje, że będzie aż 86 mieszkań. Oczywiście, że im wyżej, tym ciekawiej w centrum Gdyni. Mieszkania, które widzisz na tej wizualizacji, są wyjątkowe w Gdyni. W sezonie letnim wyjątkowo dobrze nasłonecznione a zimą niczym ogród zimowy w centrum miasta. Rewelacja. Pozostałą część budynku omówię w na końcu postu w mojej opinii.

WŁADYSŁAWA IV – O lokalach użytkowych.

Także lokale użytkowe przy ulicy nie podlegają wadom lokalizacyjnym. Przeciwnie. Te konkretne są doskonale widoczne od ulicy i rogu ulic z każdej strony.

Będzie ich sporo. Cały parter dookoła budynku to lokale użytkowe na wynajem od dewelopera. Połowa pod gastronomię. Jednak bez obawy. Tym razem sam deweloper będzie wynajmował je i miał kontrolę nad najemcami. Tu nie ma miejsca na usługową i handlową chałturę. Dla przyszłych najemców powiem, że lokale użytkowe w tej nieruchomości są w strefie czerwonej i niebieskiej jednocześnie. Czerwona to całoroczna strefa mieszkańca. Niebieska to sezonowa strefa turysty. Te dwie strefy przenikające się miejscami tworzą ścisłe centrum Gdyni. Powtórzę raz jeszcze. Nieruchomość jest jednocześnie w tych dwóch strefach. Oczywiście lepsze są te na rogu ulic Władysława i Armii Krajowej. Potem te z drugiej strony, czyli na roku ulic Władysława IV i Obrońców Wybrzeża. Następnie lokale użytkowe przy Władysława IV a na końcu te od przestrzeni wewnętrznej. Urodziłem się w centrum Gdyni i możesz mi ufać. To jakby cztery różne produkty lokalowe. Na koniec akapitu zobacz na ich gigantyczne witryny.

WŁADYSŁAWA IV – O architekcie.

Projektant: Paweł Majkusiak / Jems Architekci (Warszawa).

Debiut Pawła Majkusiaka w Gdyni.

WŁADYSŁAWA IV – Czy polecam na zakup nieruchomości?

Stanowczo polecam na zakup bez zastanawiania się. Kiedy ruszy sprzedaż będzie późno z wyborem tych najlepszych mieszkań i lokali użytkowych. Teraz chcę pokazać, które ja bym kupił jako te najlepsze części.

Na drugim miejscu jest prawa skrajna część budynku. Zwłaszcza na zakup mieszkania. Środek, czyli front od ul. Władysława IV będzie mieć jedną wadę. Słońce w dzień. Trzeba się będzie przed nim trochę bronić. Ponieważ Władysława IV jest ulicą w ścisłym centrum Gdyni oraz ulicą przelotową tutaj trzeba mieć jasność – czy chcesz mieszkać w Śródmieściu Gdyni przy głównej. Ja tak. Niebawem wszystkie samochody czy autobusy będą elektryczne lub wodorowe, czyli ciche. Pozostają nieruchomości na środkowej wewnętrznej ścianie bryły. Wg twojego uznania. To prawda będzie blisko do starszego budynku obok. Tak czy owak, bardzo udany budynek w świetnej lokalizacji. Polecam na zakup nieruchomości jak dla siebie. Jestem Michał Gdyński autor tego bloga o nieruchomościach Gdyni.

WŁADYSŁAWA IV – O terminach.

Nieruchomość WŁADYSŁAWA IV będzie wybudowana dokładnie w 3 lata.

Data rozpoczęcia budowy: 2023-07-01.

Data zakończenia budowy: 2026-06-30.

My na fejsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *