Solano, Gdynia, Mały Kack, Nieruchomości.

SOLANO – Gdynia, dzielnica Mały Kack, ul. Strzelców. Moje pierwsze wrażenie.

Loading

SOLANO – Polecam sam sobie.

2024-05: Widzę podział na penthausy, apartamenty i mieszkania.

To nie jest jakiś wieżowiec w Polsce. Penthousy mają widok na morze. Na Bałtyk.

2 minuty i podejmiesz decyzję. Jestem zachwycony tym wieżowcem.

SOLANO – Moje streszczenie. Mój kanał na YouTube.com@michalgdynski.

SOLANO – Moje krótkie wprowadzenie.

Po II WŚ cała Polska budowała Warszawę, a teraz Warszawa buduje w całej Polsce i w Gdyni. Nie ma w tym nic niedobrego, ale po doświadczeniu z warszawskim deweloperem Atal, który w Gdyni postawił zonk (chodzi o 17 piętrowy wieżowiec Modern Tower wzniesiony zaledwie 17 metrów od wysokiego biurowca — okno w okno), trzeba się dokładnie przyglądać pomysłom na Gdynię z biurek inwestorów ze stolicy. Dla przykładu zapoznaj się z Modern Tower od Atal i subskrybuj po więcej opinii.

https://www.youtube.com/watch?v=th2PsU2LUIU

SUBSKRYBUJ (Wystarczy kliknąć)

Co znaczy „Solano” -nie wiem. Chyba chodzi o Słońce. Więc przypomnę, że Gdynia jest najbardziej nasłonecznionym miastem w Polsce. Mało napisałem o szczegółach inwestycji, ponieważ dopiero dziś (2021-06-10) ukazała się uboga zajawka. Ogólnie bardzo ciekawa propozycja, dla tej części Gdyni. Wstępnie polecam zakup nowego mieszkania na osiedlu Solano w Gdyni.

Daty:

Rozpoczęcie: Deweloper jeszcze nie podaje, ale może to być 2021. Do końca lipca 2021 poda daty. Będę aktualizował ten post.

Zakończenie: Zależne od kolejnych etapu budowy. Dwa budynki w tym jeden 11 piętrowy.

Krótka (10 sek.) zajawka dewelopera pt. “Nowe Osiedle w Gdyni”.

Zajawka Osiedla Solano w Gdyni pt. „Nowe Osiedle w Gdyni”.

Dama, muzyka i fala mają nawiązywać do międzywojennej Gdyni, którą pamiętamy jako kurort nad Bałtykiem. Oferta pod Warszawę, ale nie tylko. Tubylcy również będą zadowoleni. Obecnie 250-tysięczna Gdynia przyjmuje ponad 3.000.000 turystów rocznie.

Widzę 11 piętrowy blok, którego jeszcze w dzielnicy nie ma. Będzie widać morze!

I to mnie cieszy.

W centrum wizualizacji widzimy nieruchomość 5 i 6 piętrową. To, co jest najciekawsze to prawa strona wizualizacji. Popatrzcie. 8 piętrowy blok, a za nim nawet 11 pięter! I co w tym niezwykłego? Dzielnica Mały Kack jest na dość dużym wzniesieniu Gdyni. Można ją zaliczyć do 8 (na 21) dzielnic na wzgórzach Gdyni. Oznacza to, że ten wysoki blok będzie mieć oszałamiający widok na linię horyzontu morza. Już gratuluję nabywcom. Kiedy pojawi się więcej wizualizacji, napiszę dokładniej, o które mieszkania chodzi. Możliwe, że architekt zaplanował nawet penthouse -ufam.

O lokalizacji. Błąd lokalizacyjny warszawskiego dewelopera, który ma istotne znaczenie w Gdyni.

Warszawski deweloper nie kojarzy Gdyni. Nic dziwnego. Mamy 21 zróżnicowanych dzielnic. Nowe osiedle jest w innej dzielnicy, niż napisał. Solano jest w tej obok. Niby nic wielkiego się nie stało, ale żeby tak pisać ofertę na kolanie? Również piszę treści, dla deweloperów -polecam się. Cytując dewelopera Spravia: „Daj się zachwycić osiedlem Solano na styku Gdyni i Sopotu. Duży wybór … z widokiem na horyzont morza i w doskonałej lokalizacji – Wielki Kack, ul. Strzelców„. „Dowiedz się pierwszy” i to właśnie ja dowiedziałem się pierwszy o tej inwestycji, więc jak zawsze śpieszę się was poinformować. Na czerwono naniosłem poprawkę oraz dodałem sąsiednie dzielnice i Sopot.

Ul. Strzelców jest w dzielnicy Mały Kack (bliżej dzielnicy Karwiny). Deweloper pomylił się, ale pewnie poprawi opis /już poprawili 2021-06-20/, ponieważ jest dużo korzystniej napisać, że inwestycja jest w dzielnicy Mały Kack. Jest droższa i bardziej pożądana niż dzielnica Wielki Kack. Cóż to znaczy napisać „doskonała lokalizacja”, tak bez argumentu? Dzielnica Mały Kack jest dzielnicą sypialnią, choć jego terytorialna granica (ta z drugiej strony lekko zahacza o dzielnice aktywne, te w dolinie wzdłuż torów SKM, czyli takiej naszej linii metra nr 1). Niemniej Strzelców, nie snajperów, to całkowicie druga strona. Gdynia ma 21 dzielnic, z czego 11 to sypialnie. Od ul. Strzelców do granicy Sopotu jest 2 km, czyli niedużo zważywszy, że ul. Strzelców łączy się z dwupasmówką ul. Sopocką w kierunku 35 tys. Miasta Sopot. W godzinach szczytu na ul. Sopockiej są duże korki.

O dzielnicy Mały Kack.

Gdynia ma aż 21 dzielnic, powtarzam to, jak mantrę, ale właśnie to już sprawia pierwszy problem z podjęciem decyzji o lokalizacji. Dzielnica Mały Kack jest nad słynną dzielnicą Orłowo. Orłowo jest typem dzielnic w najbardziej pożądanej dolinie Gdyni. Potem te kolejne niemające bezpośredniego dostępu do linii brzegowej Zatoki wznoszą się na wzgórza Gdyni. Ale jest to duża atrakcja, ponieważ dobrze zlokalizowane i nieliczne większe budynki mają dostęp do widoku na rozległy horyzont morza, a przecież jest to najważniejsze. Po co mieszkać w Gdyni i nie widzieć błękitu albo tracić przyjemność z porannej kawy z widokiem na Wschód Słońca nad Zatoką. Mały Kack jest na tych wzniesieniach. 95% architektury stanowi zabudowa willowa wolnostojąca oraz trochę wolnostojących kamienic, też nowych. Kiedy piszę kamienica, to nie jest to samo co w Gdańsku. Chodzi o słynny modernizm. Mały Kack genialnie wcina się w gdyński las i z pewnością będziesz korzystać. Liczne leśne ścieżki rowerowe łączą ją z pozostałymi dzielnicami. M2 będzie tutaj drożał, a powyżej tej dzielnicy raczej cena m2 się zatrzyma. Obecnie ceny między dzielnicami aktywnymi a głębokimi sypialniami nareszcie zaczęły się polaryzować. Powyżej Małego Kacka na wzgórzach Gdyni są rasowe sypialnie i dzielnice wyspy (nie mają sąsiadów). Mieszkańcy dzielnicy Mały Kack gromadzą się w grupie na Facebooku: MAŁY KACK – Mieszkańcy

O dystansach.

Do ścisłego centrum Gdyni (róg ul. Świętojańska / ul. 10 Lutego): 6.5 km.

Do Plaży Miejskiej w centrum Gdyni: 7 km. Czy to dużo? Dla turysty nie, dla mnie tak. Psychiczna bariera to 500 metrów od wody. Raczej nie będziesz korzystać poza okazjami np. goście.

Do plaży i molo w dzielnicy Orłowo: 5 km. Dla turysty to nic.

Do obwodnicy: 2.5 km. To mało.

Jenak największym zyskiem z tej lokalizacji jest bliskość peronu PKM (to taka nasza linia metra nr 2). Peron nazywa się GDYNIA KARWINY i do centrum GDYNIA GŁÓWNA masz dwie stacje, razem 8 minut!! Tego ci zazdroszczę. Samochodem jest 15-20 min.

O ilości mieszkań.

242 mieszkania w dwóch budynkach.

O metrażach mieszkań.

Do 142 m2.

Mieszkania na wyższych piętrach będą mieć antresole i to jest ciekawa oferta, ponieważ nie jest w modernistycznej Gdyni częste rozwiązanie, a przecież, kiedy Le Corbusier zaprojektował pierwszy modernistyczny blok mieszkalny (1945 r. Francja), właśnie mieszkania z antresolami były jego sercem i przebojem. Jak mówił, to z miłości do człowieka powstają takie rozwiązania. Światło, więcej światła w mieszkaniu! Tym się wyróżnił modernizm, na tle ciasnych „gdańskich” kamienic z małymi okienkami -jako przykład. Teraz zgadzam się, że nazwa Osiedle Solano jest uzasadniona.

O architekturze.

Gdynia to modernizm „miasto nieruchomości” a ten wymaga, od architekta i dewelopera, aby architektura była ponadczasowa i wiernie trzymała się kanonu wynalazcy modernizmu Le Corbusiera. Dlaczego? Jak za dwa lata w okolicy postawią kolejne osiedle i będzie bardziej wierne, to będzie większy problem ze zbyciem twojego mieszkania w dobrej cenie. Cieszy mnie fakt, że budynki są białe i nie mają ornamentu. Ornament to zbrodnia. „Cóż złego jest w tym, że elewacja jest gładka jak arkusz blachy” mówił papież modernizmu, Le Corbusier do swoich krytyków około 1930 roku. Te czarne i duże pionowe wstawki są zbędne. Kolor czarny stosujemy na fundament albo parter, aby bryła była bardziej dynamiczna. Dla mnie to taki warszawski modernizm. Nic specjalnego, ale brawo za pomysł z kaskadami, tego w Gdyni brakuje. Na pochwałę zasługuje taras na dachu. Taras to podstawa w Gdyni. Czy dotyczy on też części wspólnych — jeszcze nie wiem. Trochę drewna na balkonach dobrze się komponuje ze wspomnianymi dzielnicami na wzniesieniach. Wszak są dzielnicami otoczonymi lasem. Może dobrze, że w tych dzielnicach można stosować okna w kolorze surowego drewna. Nie ma skośnego dachu, a to bardzo dobrze, ponieważ modernizm to płaski dach i koniec. Gdańsk ma problem. Chcąc konkurować z Gdynią, budują nad Motławą pseudomodernistyczne apartamentowce ze skośnym dachem. Na pierwszy rzut oka, bardzo kuszące, ale to właśnie jest grzech pierworodny w architekturze ponadczasowej!

Odpowiedzi na pytania.

Czy Solano jest w zakresie nieruchomości premium w Gdyni? Nie, to jest, dla klasy średniej, ale jest porządne. Nie stać cię na dzielnicę milionerów Orłowo albo dzielnicę miliarderów Kamienna Góra, to dzwoń do dewelopera teraz i rezerwuj mieszkanie z widokiem na morze.

Napisz pytanie w komentarzu.

Dziennik budowy.

Jeśli chcesz być na bieżąco z tą budową oraz z podobnymi postami, opiniami i komentarzami dołącz do grupy na Facebooku „MICHAŁ GDYŃSKI”. Link poniżej:

Facebook.com/groups/michal.gdynski

Kontakt z deweloperem.

Deweloperem Osiedla Solano jest Spravia (dawniej Budimex).

Oddział Gdańsk
gdansk@spravia.pl
+48 797 831 590

Załączniki.

Strona inwestycji: OsiedleSolano.pl. Jeśli dzwoniąc do dewelopera, wspomnisz, że interesuje cię zakup mieszkania w tej nieruchomości, ponieważ Michał Gdyński ją poleca, będzie mi miło, a deweloper dostanie solidną informację zwrotną. Jeśli masz pytania o tę inwestycję lub każdą inną, zadzwoń do mnie: Kontakt.

Polecam zamawianie stron deweloperskich u doświadczonych webmasterów w branży nieruchomości jak Michał Stachowiak z Gdyni. MichalStachowiak.pl. Wspominając, że jesteś od Michała Gdyńskiego możesz dostać zniżkę.

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.

My na fejsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *