Wiejska, Chylonia. Gdynia. Nieruchomości, Nowe mieszkania, Rynek pierwotny.

WIEJSKA 1 – Gdynia, dzielnica Chylonia, ul. Wiejska 1. Moje pierwsze wrażenie.

Loading

WIEJSKA 1 – Moje pierwsze wrażenie.

Kiedy słyszę „Chylonia” myślę Wielka Płyta. Dzisiejsza dzielnica Chylonia to zasługa Edwarda Gierka. Dobrze się dzieje, że jedna z najlepszych 21 dzielnic Gdyni przechodzi kolejne odświeżenie.

Odświeżenie polega na dostawieniu wieżowców nowych nowoczesnych pomiędzy tymi z Wielkiej Płyty. Zapewne wszyscy jesteśmy zadowoleni z Albatrosa przy ul. Wiejskiej 27. Wieżowca apartamentowca który jest ikoną nowej architektury dzielnicy Chylonia. Cieszę się, że kolejny deweloper stawia tutaj wieżę zamiast te maluchy między wieżowcami. Zyskamy wszyscy. Popatrz na niego: czarny poziom 0, biała bryła elewacji i czarne okna oraz cztery proporcje (10, 8, 6 i 4 piętra). Jakby cztery bloki w jednym. Na tą chwilę nie mam nic do skrytykowania tej inwestycji. Jak nowe mieszkania pojawią się w sprzedaży polecam zakup na zamieszkanie w nim jak dla siebie.

WIEJSKA 1 – Kto jest architektem?

Biuro architektoniczne NANU z Gdańska.

WIEJSKA 1 – Wasze komentarze.

My na fejsie.

10 komentarzy do “WIEJSKA 1 – Gdynia, dzielnica Chylonia, ul. Wiejska 1. Moje pierwsze wrażenie.”

 1. Myślę że gdyby zabudować balkony w blokach z wielkiej płyty i dodać szklane barierki,a na parterze zrobić kilka sklepów to niczym by się te bloki nie różniły. Dla mnie to jeszcze jeden blok wciśnięty między budynkami. Ostatnio wszystkie wyglądają podobnie. Robi się ciasno i depresyjnie.

  1. Zgadza się! Bloki z Wielkiej Płyty są piękne i mają jeszcze piękniejsze i ustawne mieszkania na dwie strony świata. Tak niewiele trzeba, aby były, jak apartamentowce. Dopóki będą nimi zarządzać spółdzielnie mieszkaniowe, nic się nie zmieni. Tylko odrębna wspólnota mieszkaniowa jest w stanie zrobić to, co napisałeś.

   1. Teoretycznie jest w stanie. Praktycznie? Aby tak super zagospodarować stary blok z wielkiej płyty, trzeba mieć większość na zebraniach i decyzje co idą za poprawą życia są najczęściej związane z podniesieniem funduszu remontowego, plus trzeba znaleść wykonawcę, wynegocjować stawkę i termin…
    No i jedna różnica jaka wydaje mi się istotna, to w tych nowych blokach jednak są równe ściany. W latach 70 jak ta wielka płytę budowano to nie wiem jaki był nadzór budowlany, ale chyba żaden bo różnica grubości ściany może być w dwóch miejscach nawet 2cm, spojrzysz pod kątem to masz wydmy a nie ścianę

 2. Jak zyskamy wszyscy ?
  Okoliczne bloki stracą naturalne światło.
  Już nie ma gdzie parkować, a co dopiero jak zabiorą kolejne miejsca parkingowe. Do tego dojdą kolejni mieszkańcy, którzy nie kupią miejs postojowego i też będą chcieli gdzieś parkować. Także mogę się założyć, że jakby Pan się przeszedł po okolicznych blokach to Pana zdania raczej mieszkańcy nie podzielą.

  1. Tom, jeszcze nie spotkałem mieszkańca, który byłby zadowolony na wiadomość, że obok postawią kolejną nieruchomość. Tym bardziej tak znaczącą. Czytałem komentarze w grupie CHYLONIA Mieszkańcy i w drugiej grupie Chyloni. Co do polityki parkingowej mam prostą myśl. Samochody we współczesnym miejskim świecie są nadużywane. Od samego posiadania (samochód na osobę) do lenistwa (po drobnostkę wsiadam i jadę). Któregoś dnia takie osoby zdadzą sobie sprawę, że nie używały nóg i straciły życie. Natomiast hala garażowa tej nieruchomości będzie pojemna. GSM ma drogi wewnętrzne i posiadacz mieszkania Wiejska 1 nie ma prawa parkować na waszym terenie. Przyszła wspólnota mieszkaniowa Wiejska 1 ma własną politykę miejsc parkingowych. Co do zacienienia, zgadzam się, że niektórzy poniosą stratę. Tylko kilku i w pewnych godzinach, ale to nie jest argument, aby nie budować.

   1. W artykule napisał Pan, że zyskamy wszyscy. W komentarzu napisał Pan już, że okoliczni mieszkańcy wiadomo, że nie bedą zadowoleni. Czyli jednak nie wszyscy ? Co takiego zyskują mieszkańcy ulicy Chylońskiej dzięki kolejnym zabudową innego niż wieczne korki ? Sam Pan wie, że egzekwowanie parkowania nie pod swoim blokiem jest praktycznie niemożliwe. Rozumie, że dla gości tego bloku również przewidziano miejsca do parkowania. Samochód w dzisiejszym świecie raczej większość posiada, a to w jakim stopniu nim jeździ to druga sprawa. Ale gdzieś parkować nim musi. Do tej pory te starsze dzielnice miały ten urok, że były przestrzenie między blokami. Teraz od dłuższego czasu wciska się bloki czy tam wieże gdzie się tylko da i jeszcze stara się wciskać ludzią, że będą zadowoleni🫣

   2. Michał Gdyński wokół tego bloku znajduje się wyłącznie jeden budynek – ten przy ul. Chylońskiej, który jest administrowany przez GSM i posiada swój parking. Pozostałe budynki to wspólnoty mieszkaniowe, wieżowce przy ul. Wiejskiej nie posiadają parkingów, parkują wzdłuż ulicy Wiejskiej. Z wizualizacji wynika, że połowa tych miejsc zniknie. Jak już ktoś napisał część mieszkańców nowego budynku nie wykupi miejsc w hali garażowej i będzie korzystało z okolicznych miejsc parkingowych. Odnośnie ogrodzonego apartamentowca przy ul. Wiejskiej 27 (tzw. Albatrosa), to mimo, że mają swoją halę garażową i miejsca parkingowe na swoim ogrodzonym terenie, to nie raz widziałem jak parkowali swoje auta na pobliskim parkingu będącego w zasobach GSM.

 3. Plusy:
  – zniknie okoliczna menelnia z tego rejonu która koło/za żabką się zachlewała(pewnie znajdą inne miejsce, ale oby daleko)
  Minusy:
  -zablokowane światło dla niektórych mieszkańców
  – miejsca parkingowe, a raczej ich brak. Już teraz jest często zapełnione na 100%. Jak miasto rozwiąże ten problem, glownie to mnie martwi.

 4. Wielki kloc, brzydki, wciśnięty wbrew mieszkańcom. Uczyni mieszkanie w tym miejscu nie do zniesienia. Na zdrowy rozum jest to za wielkie. Chylońska i jej skrzyżowania już nie wytrzymują, a tu powstają kolejne gigantyczne budynki. Dla mieszkańców sąsiednich bloków koszmar, zacienienie, brak miejsc parkingowych, korki. Demoniczny plan na miarę uśmiechniętej Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *