Fikakowo, Wielki Kack, Gdynia, Merkus.

MERKUS na osiedlu FIKAKOWO, dzielnica Wielki Kack w Gdyni – Co myślę o tym sklepie?

Loading

MERKUS – Krótki wstęp.

Zauważyłem, że pośrednicy nieruchomości w ofertach podają pewien duży plus mieszkania na osiedlu Fikakowo w dzielnicy Wieki Kack. Tym plusem jest duży sklep spożywczy Merkus.

Co więcej. Mieszkańcy dalszej dzielnicy Dąbrowa, również zazdroszczą tego Merkusa. Podobne głosy słyszałem z dzielnicy Grabówek, która jest zdecydowanie bliżej centrum Gdyni. Postanowiłem sprawdzić, czy i ja bym chciał mieć Merkus w swojej dzielnicy. Ok, Merkus jest w centrum 5 000 -go osiedla Fikakowo przy ul. Gryfa Pomorskiego. Chcę mieć własne zdanie, więc wpadłem do Merkusa na zakupy przed świętami.

MERKUS – Moje pierwsze wrażenie.

Statystyka: Gdynia ma 21 dzielnic, ale Polska sieć Merkus jest tylko w dzielnicy Wielki Kack i Witomino.

Większość z 21 dzielnic Gdyni ma Biedronkę i Lidla lub Stokrotkę czy czasami Kaufland. Czyli ogromne spożywcze sklepy sieciowe. Osobiście nie przepadam za nimi za ich upokarzającą formę prezentacji produktów i tę manipulację cenową. Wieczna i męcząca łamigłówka cen odbiera przyjemność i zamienia człowieka w zwierzę szukające okazji. Ku mojemu zaskoczeniu w Merkusie można zrobić zakupy, odpoczywając. Niezwykle bogaty asortyment jest prezentowany godnie, a ceną oferty nie odbiega od tych wyżej wymienionych. Owszem są też produkty droższe i zdrowsze, ale są to te o wysokiej jakości. Po zakupach powiem wprost – nie jest drożej i nie tracisz czasu, ponieważ nie ma tej całej manipulacji cenowej. Kto kupił lub zamierza kupić mieszkanie na osiedlu Fikakowo, będzie mieć jeden z najlepszych sklepów wielkopowierzchniowych w Gdyni. Podczas moich zakupów zrobiłem kilka zdjęć. Zobacz i przekonaj się.

MERKUS – Moje 10 zdjęć.

Na dzień dobry zdrowie. Oferta owoców i warzyw.

Warzyw było trochę mało, ale te codzienne były.

Widok na produkty chroniące jelita. Jest wszystko.

Wybór mięs i wędlin, tego w takiej ilości nie ma nigdzie. Czym chata bogata. Osobna ekipa sprzedawców sprawia, że odczułem jakość nie ilość. Ilość też jest. Pierwszy raz widzę ilość i jakość razem.

Nabiał podobnie jak mięsa. Te paczkowane sery też mają, ale dalej na półkach. Te tutaj to produkty regionalne i ze świata.

Bez problemu znalazłem oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłoczoną na zimno. Zdrowszej chyba nie ma.

Herbaty na każdą część ciała i dolegliwość. Sypane dominują półki. Brawo!

Z tym nabiałem przetworzonym to jest różnie, jeśli chodzi o zdrowie, ale i te zdrowe też są w ogromnym wyborze. Zobacz ile produktów.

Była masarnia i sery regionalne to teraz po wino do winiarni Merkusa. Dobrze to wygląda, prawda? Kupiłem białe wino z francuskiej Alzacji. Ono nie jest do ryb, tylko do podkreślenia smaku premium jak ten sklep Merkus. To jest sklep premium w Gdyni.

MERKUS – Mój wniosek

Tych alejek i unikalnych produktów było 10x tyle, niż pokazałem. Naprawdę nie wydałem więcej niż Biedronce, gdzie mnie zmuszają do kupna dwóch produktów w cenie półtora. Zakupy w Merkusie na Fikakowie są niezwykle przyjemne. Tym postem dołączam do tych, co niosą tę wiadomość przez Miasto Gdynia. Najważniejsze. Ten post nie jest reklamą sponsorowaną. Zapraszam do skomentowania. W grupie na Fecebooku WIELKI KACK Mieszkańcy zadałem pytanie: Jakie są +/- robienia zakupów w Merkusie na Fikakowie? Za jakiś czas zbiorę owe komentarze mieszkańców i wkleję poniżej. Na razie skomentuj ty tutaj na blogu.

Co myślę o osiedlu Fikakowo w Gdyni?

12 minut mojego monologu bez scenariusza na żywo prosto z osiedla Fikakowo.

Szczerość opinii buduje prawdziwą ofertę.

FIKAKOWO.

7 kwietnia 2024 są wybory na radnych Miasta Gdynia. Zagłosuję na Sławomira Januszewskiego/Bryza z naszego okręgu 4 dzielnic. Każdy wspiera wg własnego rozeznania. Ja mam takie. Jestem z Gdyni więc głosuję!

My na fejsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *