Yacht Park Gdynia

YACHT PARK GDYNIA Galeria oraz co ma wspólnego z nim Tesla Cybertruck?

Loading

Krótkie wprowadzenie krytyka nieruchomości do Yacht Park, dla nieświadomych, na jakie arcydzieło patrzą -poniżej.

Słyszałem od fotografów, że prawdziwy modernizm najlepiej wychodzi na zdjęciach bez obecności człowieka. Więc jest nieludzki? Nie! Mimo że modernizm wynaleziono zaledwie w 1923 r., jest tak ponadczasowy, że do dziś na zdjęciach wydaje się coś być nie tak z naszymi przestarzałymi ubraniami, czy z designem spalinowych samochodów. Jedynie Tesla Cybertruck doskonale do niego pasuje. Nawet po 100 latach ciągle jesteśmy, zanim w tyle. My, ludzie, jesteśmy jakby nie z tej epoki, w której od początku on już jest. Taki to był i jest przełom w architekturze. Jakby nadal czekał na, kolejne, następne pokolenie gdynian. Witamy w Gdyni XXI wieku! W 2026 roku nasze miasto z morza i marzeń wejdzie [dopiero] w swoje drugie stulecie. Jestem pewny, że inwestycje w modernistyczne domy są bezpieczne, ponieważ modernizm nie jest utopią, a nawet wydaje się, że na horyzoncie nie ma nowego gatunku architektury i długo nie będzie. Nasze powiedzenie: „Nieruchomości kupuje się oczami” osiąga w osiedlu Yacht Park swoją syntezę.

Michał Gdyński. Krytyk nieruchomości Gdyni.

YACHT PARK – 2021. Pierwsza zima.

Zimą jachty są wyciągnięte na ląd i „garażowane”. Na wodach Basenu Prezydenta pojawia się lód.

YACHT PARK – 2020. Zasiedlenie.

2020 rok, to początek „oddania kluczy” do apartamentów. Wszystko bije doskonałą modernistyczną bielą. Gdzieniegdzie pracują już architekci wnętrz.

YACHT PARK – 2020, lato. Stan deweloperski.

XXI wiek w Gdyni będzie jej największym czasem, tego właściwego rozkwitu. Drogi modernizmu w sztuce, architekturze i designie oraz modzie w Polsce zejdą się w Gdyni. Zamieszkaj i przeżyj życie w jedynym na planecie całkowitym modernistycznym mieście.

Zdjęcia [filmy], które pominąłem we wstępie, a miałem na myśli. „Ornament to zbrodnia XXI wieku.”

Kilka nieprzypadkowych zdjęć poniżej lepiej ukaże, co mam na myśli, pisząc o Yacht Park. Modernizm w designie pojawił się dopiero w XXI wieku. Niecałe 100 lat po wynalezieniu go w architekturze. Brakuje jeszcze modernizmu w modzie.

https://www.youtube.com/watch?v=PqZXaIVm3jA
Fragment filmu „Wyspa” z 2005 r.
Premiera Cybetruck odbyła się w 2020 roku, roku oddania Yacht Park. Jedyny na świecie samochód, który pasuje designem i silnikiem elektrycznym do wynalezionego niemal 100 lat wcześniej modernizmu. Wideo reklamowe z 2020 r. ze strony: Tesla Cybertruck.

Le Corbusier mawiał: „Cóż złego jest w tym, że elewacja bryły budynku jest gładka jak arkusz blachy?” Fanatycy renesansu i baroku, zamków i pałaców (czytaj czerwonej cegły i skośnego dachu) nie byli na te słowa obojętni. Twierdzili, że modernizm głosi: „Ornament to zbrodnia!” i włożyli tę frazę w usta Le Corbusiera. Modernizm to odpowiedź samego współczesnego człowieka na współczesne czasy. Piszę o tym, ponieważ ogarnia coraz większy obszar naszego życia. Jest już w sztuce użytkowej (np. iPhone), pojawia się w samochodach (Tesla Cybertruck), jachty, samoloty, ale nie ma go jeszcze w modzie. A jeśli by tak zastosować tę definicję modernizmu do mody i usunąć ozdobniki? Czy tak będą wyglądać nasze ubrania w Gdyni XXI wieku? Wg mnie dwie poniższe koncepcje jakoś pasują do architektury i urbanistyki osiedla Yacht Park Gdynia. Prawda? Warto przypomnieć, że to jest strona o nieruchomościach w mieście z morza i marzeń. Zapraszam do doradztwa przy zakupie nieruchomości w Gdyni. — MichałGdyński/Kontakt.

Podziel się komentarzem.

My na fejsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *