Cis Park Gdynia Pustki Cisowskie

CIS PARK – Gdynia, dzielnica Pustki Cisowskie – Demptowo, ul. Chabrowa. Moje pierwsze wrażenie.

Loading

CIS PARK – Wprowadzenie.

Kilka dni temu deweloper NDI Development otworzył sprzedaż nowych mieszkań i zaprezentował dwie wizualizacje osiedla Cis Park.

Wizualizacje i opisy na stronie dewelopera pokrywają się z rzeczywistością. Byłem tutaj tego lata 2023 i przyznam, że jest to piękne miejsce na zamieszkanie.

CIS PARK – O lokalizacji.

Zacznę od lokalizacji. Gdynia ma 21 dzielnic, ale tylko 10 jest w pożądanej dolinie Gdyni, czyli te wzdłuż linii torów kolejki miejskiej. Chodź dzielnica Pustki Cisowskie – Demptowo nie należy do tej 10, to jednak jest przyklejona do jednej z nich, a dokładnie do dzielnicy Chylonia. To na plus.

Ogólnie dzielnice: Chylonia, Pustki Cisowskie – Demptowo oraz Cisowa należą do tej samej grupy pod względem produktowym. Budowa osiedla Cis Park będzie przy ul. Chabrowej, ale przy pętli na Pustkach Cisowskich. Tam zatrzymuje się szybka linia autobusowa S. To też dużo daje. Na stronie sprzedażowej słusznie podkreślają bliskość gdyńskiego lasu. Będziesz z niego korzystać niemal codziennie. Gdynia jest miastem między morzem a lasem. Natomiast od twojego mieszkania do morza i plaży jest daleko jak na Gdynię.

CIS PARK – O mieszkaniach.

Trzy podobne budynki czteropiętrowe z garażami od tyłu. Łącznie 90 mieszkań, czyli po 30 na blok. Nie są to stricte gdyńskie apartamentowce, ale raczej większe mieszkania dla rodziny. I to jest dobre.

Dwu, trzy oraz czteropokojowe mieszkania. Więc typowe mieszkania dla rodziny. I to mnie cieszy.

Od 30 do 70 m2. Jeśli potrzebujesz większego metrażu, to nowe mieszkania można łączyć.

CIS PARK – O garażach i miejscach w hali garażowej.

Warto podkreślić coś ciekawego. Mianowicie dostępne będą miejsca w tradycyjnej hali garażowej oraz garaże indywidualne. Co wybrać?

Osobiście myślę, że własny garaż jest lepszy. Zawsze można go wykorzystać do czegoś innego, do własnej pasji. Natomiast może warto jeszcze dokupić miejsce w hali garażowej. Zawsze można je wynająć. Pamiętaj, że w dużym mieście samochodów przybywa, a garaży już nie. Także kup garaż i miejsce parkingowe.

CIS PARK – O architekturze.

Gdybym to ja był architektem Cis Park, zamiast tej szarej części zrobiłbym ją drewnianą. Wszak to Pustki Cisowskie. Cisy — drzewa.

O ile w dzielnicy Orłowo lepiej budować nieruchomości całe białe, to tutaj w dzielnicach: Działki Leśne (lasy), Grabówek (graby), Leszczynki (leszcze), Cisowa (cisy) warto zaznaczyć zielony charakter tych pięknych dzielnic Gdyni. Zgodzicie się? Poza tym modernistycznych wad nie widzę. Bloki są proporcjonalne i estetyczne. Moją uwagę na plus zwracają duże oszklone balkony na dzienną słoneczną stronę.

CIS PARK – O deweloperze.

Deweloperem osiedla Cis Park jest NDI Development, w skrócie NDI z Sopotu.

Polska firma od 30 lat ma rozległą działalność ogólnobudowlaną. Dla siebie i dla innych jako podwykonawca. Najważniejszą sprawą jest to, że będzie to debiut mieszkaniowy w Gdyni.

CIS PARK – To nie to samo co OSIEDLE CIS.

Przy poszukiwaniu oferty nieruchomości należy zachować czujność, ponieważ w okolicy są dwa nowe osiedla o podobnej nazwie od dwóch różnych deweloperów.

„Cis Park” jest w dzielnicy Pustki Cisowskie – Demptowo (w tym poście).

„Osiedle Cis” jest w dzielnicy Cisowa. To jest kolejna. Nieco dalej.

Jak wspomniałem te dwie ww. dzielnice oraz dzielnica Chylonia są sąsiadami i stanowią jakby jeden produkt sprzedażowy. Dla większego zrozumienia dodam, że Chylonia jest dzielnicą łączącą te dwie wspomniane. Chylonia to taki międzydzielnicowy hub tej części Gdyni. Z Cis Park do ścisłego centrum Gdyni jest 8 km. Średnio daleko, ale za to po płaskim terenie, a Gdynia to oprócz dzielnic w dolinie (10) ma w połowie dzielnice na wzniesieniach i wysokich wzgórzach. Dla mnie ok. Polecam zakup na zamieszkanie. Jestem Michał Gdyński autor bloga o nieruchomościach Gdyni.

CIS PARK – Wasze komentarze.

My na fejsie.

Jeden komentarz do “CIS PARK – Gdynia, dzielnica Pustki Cisowskie – Demptowo, ul. Chabrowa. Moje pierwsze wrażenie.”

  1. Fajny opis, konkretny. Pewnie będą też jakieś sklepy na dole a to pomoże też mieszkańcom osiedla Zamek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *