Wzgórze Zielenisz Gdynia
WZGÓRZE ZIELENISZ (GDYNIA) – Nowe domy w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Loading

Moje pierwsze wrażenie.

Prawdziwy modernizm (nie mylić z minimalizmem) zakłada dynamikę. Jednak tutaj jest jak na torze Formuły 1! Więc ponumerowałem zawodników, abyś wiedział nie tylko ile jest domów jednorodzinnych, ale też poznał te drobne różnice dzięki którym która nieruchomość jest najlepsza.

Ogólnie rzecz ujmując to fragment wielu gruntów, który zakupił lokalny deweloper Hossa w dzielnicy Gdyni o nazwie Chwarzno-Wiczlino. Ta dzielnica jest czwartą i ostatnią linią dzielnic oddaloną od morza, ale adres się zgadza. Gdynia … Zawsze możesz kupić dom na zapleczach Gdyni, ale to już w mieście, albo miejscowości – nie wiem – czyli w Bojanie. Bojaniacy myślą, że mieszkają prawie w Gdyni lub pod Gdynią. Tak im wmówili tamtejsi deweloperzy na reklamach. Tutaj naprawdę jesteś w Gdyni.

Uważam, że to niewielkie osiedle Wzgórze Zieleniarz. Wzgórze ponieważ dzielnica Chwarzno – Wiczlino jest zalicza się do dzielnicy na wzgórzach Gdyni. Są najtańsze. Jest daleko do morza. Najdalej. Jednak architekt sprawił, że to mini osiedle jest najlepsze co się przytrafiło tej dzielnicy. Prawdziwy modernizm jakiego nie ma wiele w czwartej linii od morza. Płaski dach to podstawa, a tu jeszcze te wielkie okna kochające światło.

Nie mogę się nacieszyć kontemplacją tych nieruchomości. Dlaczego? Ponieważ jak nigdzie w Gdyni (kwestia ceny gruntu) zbudowano osiedle bungalowów. Na to czekałem od czasów reality show Big Brother. W takich domach po prostu mieszka się najlepiej.

Wręcz skradły mi moje modernistyczne serce. Sam mógłbym tu mieszkać. Poza odległością do morza wad nie widzę. Szukasz domu w Gdyni? Kupuj! Polecam zakup tej nieruchomości jak dla siebie. Koniec recenzji. Teraz dalej wspólnie oglądamy makietę architektoniczną.

Nawet w dzielnicy miliarderów Kamienna Góra, takie duże okna są rzadkością. Piękna architektura.

Chcesz kupić. To znajdź różnicę! Będziesz szczęśliwszy.

Ja, dla siebie wybrałem 1 i 3. Mają ciekawsze fronty bryły. To te ciemniejsze. Oraz fajne odsłonięte na Słońce tarasy. Lubię się opalać.

Pamiętacie piękną Martynę Wojciechowską z I edycji Big Brothera? Któż nie chciał mieszkać w takim domu?

Lubisz, lubiłaś Big Brother dom? To miejsce jest dla ciebie! I dla mnie. Wszak jestem na świeczniku. Pozostaje pytanie: Co to jest ten dom bungalowy?

Co to jest bungalow?

Wikipedia angielska ma 3000 słów. W polskiej znajdziecie jedno zdanie.

Bungalow (hind. bangla) – jednokondygnacyjny, podmiejski dom mieszkalny, z werandami.

To wystarczy. Jest jedna kondygnacja, ale nie są podmiejskie. Są jeszcze miejskie w Gdyni i są z drewnianymi werandami. Same bungalowy co do historii miały skośne dachy, ale od czasu wynalezienia modernizmu (1923 r. Francja) skośny dach w pasie nadmorskim uznaje się za kicz. I to się już nie zmieni przez stulecia. Chcę przez to powiedzieć, że kupno takiej nieruchomości zwłaszcza w Gdyni jest jedyną opcją. Szczerze cieszę się, że rozpoczęliśmy w Gdyni tę architekturę. Zapewne bungalowy pojawią się w naszej nadmorskiej dzielnicy (Gdynia ma 21 dzielnic z czego tylko 7 ma dostęp do morza) Babie Doły. Jak bardzo je doceniam to niech będzie szkic jednego, który zrobiłem do kawy. Projekt mojego domu.

Wysoki parter, to nie jest parter, ale podwyższenie właściwego parteru (lubię bezpieczeństwo i wolę tak ponieważ nie nawiedzę płotów wokół nieruchomości) i kryje jedynie pomieszczenia konieczne, dla tak dużej struktury mieszkalnej. Bryła domu ma 100×100 m2, czyli 1000 m2. Dużo, ale bungalowy mają swoje prawa. Nawet przy mojej znajomości rynku nieruchomości szybko znalezienie takiej działki w dzielnicy Babie Doły to fantazja. Warto mieć idee.

My na fejsie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *