Gdynia Grabówek Beniowskiego 3 Rynek pierwotny
Gdynia, dzielnica Grabówek, ul. Beniowskiego 3.

Loading

Moje krótkie wprowadzenie.

W tym miejscu zapowiada się budynek mieszkalny 4-5 pięter. Co jest ważne? Dzielnica Grabówek jest rozciągnięta jak makaron wzdłuż przelotowej ul. Morskiej. W praktyce dzielnicę dzielimy na dwie części. Tą droższą i tańszą. Różnica w cenie m2 jest zauważalna i w przyszłości będzie bardziej się polaryzować. To jest ta droższa połowa.

Droższa jest od Dworca GDYNIA GŁÓWNA do połowy (ul. Grabowo). Tańsza od połowy aż do dzielnicy Leszczynki. A więc nieruchomość Beniowskiego 3 jest w tej droższej części dzielnicy Grabówek. Ten podział to odległość do centrum Gdyni, morza i plaży. Tyle trzeba wiedzieć. Na tę chwilę nic więcej nie wiadomo o inwestycji. Dam ci znać więc zapisz się na mój newsletter.

O lokalizacji.

Dzielnica Grabówek znajduje się w II linii dzielnic od morza (na IV). Czyli za torami. Nieruchomości Grabówka zaczynają się w pożądanej dolinie Gdyni, czyli wzdłuż torów i przelotowej ul. Morskiej.

Pozostała część dzielnicy Grabówek jest na wzniesieniach, ale co ważne jeszcze nie na wzgórzach Gdyni. Nowe mieszkania przy ul. Beniowskiego są na niewielkim wzniesieniu. Największym atutem jest bliskie duże niemal prywatne wejście do gdyńskiego lasu. Zobaczysz na miejscu i się zakochasz.

O komunikacji.

Dzielnica Grabówek jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi 20 dzielnicami Gdyni. Tutaj ciekawostka. Centrum Gdyni, czyli dzielnica Śródmieście nie wyznacza środka miasta. To właśnie dzielnica Grabówek jest takim środkiem Gdyni.

Przez dzielnicę biegnie mini linia autobusowa.

Do najbliższego peronu SKM GDYNIA STOCZNIA – UNIWERSYTET piechotą masz 350 metrów. Bardzo mało.

Do peronu PKP SKM GDYNIA GŁÓWNA piechotą masz 1 kilometr. Niewielki spacer.

Dzielnica Grabówek jest w strefie płatnego parkowania. Zalecam kupno miejsca parkingowego w hali garażowej. Najlepiej dwóch. Nie będziesz mieć problemu z jego wynajęciem. Tego tutaj brakuje.

O architekturze.

Dużo rozstrzygnie się o architekturę, o której nic jeszcze nie wiem.

Ogólnie architekturę Grabówka uważam za dobrze nasyconą słynnym modernizmem. Prawidłowo, że dominuje płaski dach i coraz częstsze białe elewacje także na budynkach klasycznych zbudowanych, zanim Grabówek był w Gdyni. Tak trzeba.

Zakończenie.

Nie będę pisał o minusach, ponieważ nie ma się ich co doszukiwać. Uważam, że przewaga plusów jest miażdżąca.

To jest dzielnica w drugiej (na cztery) linii brzegowej. Grabówek nie jest w pierwszej. Nie ma bezpośredniego dostępu do zatoki. O tym trzeba pamiętać. Nie będzie codziennych spacerów na plażę czy bulwarem, ale za to do lasu codziennie. Ulga w lecie. Masz do niego parę kroków. Betonozy tutaj nie ma. Zielenioza. Jestem Michał Gdyński autor tego artykułu. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: kontakt. Zostaw komentarz. Napisz, czy ci się podoba lub nie …

My na fejsie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *